گزارش تجمع اول ماه مه در اصفهان 

طبق فراخوان قبلی امروز شنبه 11 اردیبهشت (روزجهانی کارگر) همزمان با شهرهای مختلف در ایران ، در شهرستان اصفهان نیز تجمع اعتراضی برپا شد.
طبق ساعت مقرر 10:30 صبح  تعداد زیادی از افراد که بیشتر آنان را بازنشستگان تشکیل میدادند،  بصورت دستجات جداگانه حضور یافته و منتظر شروع تجمع بودند. 
از آنجا که پیش از آغاز تجمع، ماشین و افراد نیروی انتظامی و تعدادی گارد ویژه از قبل حضور داشتند، بدین جهت مدتی در انتظار برای شروع و ارزیابی از شرایط و وضعیت گذشت و نزدیک های ساعت 11 ، جمع زنان با شعار " ازبس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمیدیم" مراسم را شروع کردند و دستجات پراکنده با گردآمدن در محل مقابل ساختمان تامین اجتماعی شروع به شعار دادن کردند .

برخی از شعارهای داده شده عبارت بود از :

-حقوق نصف و نیمه/ دزدی به سبک بیمه 
-تامین اجتماعی/ چه اسم اشتباهی
-تامین اجتماعی، فقر و فساد، تباهی 
-پول های نفت کجا رفت، به جیب زالو ها رفت
-زن و مردکارگر/ متحد وهم سنگر 
-سرمایه از روز ازل نبوده، سرمایه دار حق ما را ربوده 
-از فقر و از کرونا / در خطر است جان ما 
- کارگر بازنشسته / چرا به غم نشسته

همچنین شعارهائی علیه دولت و صدا و سیما داده شد 

در میان شعارها کارگر بازنشسته ای با فریاد ، سخنرانی کوتاهی از درد و رنج و مشکلات درمان و معیشت خود را که بسیار تاثیر گذار بود بیان کرد که در هر جمله ای با تائید و تشویق حضار پاسخ گرفت.

چند افسر نیروی انتظامی از قول مسئولین تامین اجتماعی واسطه شدند که چند نفر از افراد را به نیابت از دیگران برای مذاکره بالا ببرند که با مخالفت تجمع کنندگان مواجه شد و منصرف شدند. 

تجمع کنندگان در انتها از محل اداره کل تامین اجتماعی واقع در خیابان عباس آباد تا انتهای آن که منتهی به خیابانی بزرگتر و مرکز شهر بود به فاصله کوتاهی دست به راهپیمائی همراه با شعار زدند.

گرامی_باد_اول_می

شورای بازنشستگان ایران درباره مائو تسه‌تونگ

مائو تسه تونگ (تولد: ۲۶ دسامبر ۱۸۹۳- درگذشت: ۹ سپتامبر ۱۹۷۶) تئوریسین مارکسیسم لنینیسم و سیاست‌مدار انقلابی کمونیست بود. وی جمهوری خلق چین را در سال ۱۹۴۹ بنیان گذاشت. در سال ۱۹۱۸ مائو از مدرسه حقوق و اقتصاد چانگشا فارغ‌التحصیل شد و به پکن، پایتخت چین سفر کرد. او در سال ۱۹۱۹ مدیر مدرسه ابتدایی در هونان شد و تنها سرمایه مالی‌اش همین حقوق ناچیز بود. در سال ۱۹۲۱ حزب کمونیست چین در شانگ‌های سازمان‌دهی شد، مائو عضو اصلی آن حزب شد و در هونان رهبری طرفداران این حزب را به عهده گرفت. در همان سال چیانگ کای شک بعد از مرگ سون یات سن سیاست‌مدار و رهبرانقلابی حکومت چین کنترل حکومت را به دست گرفت، کمونیست‌ها را تعقیب، دستگیر، زندانی و بعضا اعدام نمود. جنگ داخلی چین در سال ۱۹۲۷ بین کومینتانگ (حزب ناسیونالیست چین) و حزب کمونیست چین درگرفت. مائوتسه دون با تحلیل طبقاتی از جامعه چین راه محاصره شهرها از طریق دهات را در پیش گرفت. در سال ۱۹۳۷ حزب کمونیست چین با ارتش زحمتکشان علیه تهاجم ژاپن راه پیمائی طولانی ۱۲ هزار کیلومتری را آغاز کردند. بعد از شکست ژاپن و بعدا فرار جیانکایچک به تایوان، مائوتسه دون در سال ۱۹۴۹ تأسیس جمهوری خلق چین را اعلام نمود. با تشدید مبارزه طبقاتی و جان گرفتن دوباره بورژوازی سرنگون شده در چین، مائو انقلاب فرهنگی پرولتاریائی را طرح ریخت از سال‌ ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۶ در کل جامعه چین اجرا میشد. سرانجام او در سن ۸۲ سالگی چشم از جهان فروبست.

انقلاب قهرآمیز علیه رژیم سرمایه‌داری ایران و در پی آن، دیکتاتوری پرولتاریا و ساختمان سوسیالیسم، در راه است. آماده شویم!