گزارش تجمع اول ماه مه در اصفهان 

طبق فراخوان قبلی امروز شنبه 11 اردیبهشت (روزجهانی کارگر) همزمان با شهرهای مختلف در ایران ، در شهرستان اصفهان نیز تجمع اعتراضی برپا شد.
طبق ساعت مقرر 10:30 صبح  تعداد زیادی از افراد که بیشتر آنان را بازنشستگان تشکیل میدادند،  بصورت دستجات جداگانه حضور یافته و منتظر شروع تجمع بودند. 
از آنجا که پیش از آغاز تجمع، ماشین و افراد نیروی انتظامی و تعدادی گارد ویژه از قبل حضور داشتند، بدین جهت مدتی در انتظار برای شروع و ارزیابی از شرایط و وضعیت گذشت و نزدیک های ساعت 11 ، جمع زنان با شعار " ازبس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمیدیم" مراسم را شروع کردند و دستجات پراکنده با گردآمدن در محل مقابل ساختمان تامین اجتماعی شروع به شعار دادن کردند .

برخی از شعارهای داده شده عبارت بود از :

-حقوق نصف و نیمه/ دزدی به سبک بیمه 
-تامین اجتماعی/ چه اسم اشتباهی
-تامین اجتماعی، فقر و فساد، تباهی 
-پول های نفت کجا رفت، به جیب زالو ها رفت
-زن و مردکارگر/ متحد وهم سنگر 
-سرمایه از روز ازل نبوده، سرمایه دار حق ما را ربوده 
-از فقر و از کرونا / در خطر است جان ما 
- کارگر بازنشسته / چرا به غم نشسته

همچنین شعارهائی علیه دولت و صدا و سیما داده شد 

در میان شعارها کارگر بازنشسته ای با فریاد ، سخنرانی کوتاهی از درد و رنج و مشکلات درمان و معیشت خود را که بسیار تاثیر گذار بود بیان کرد که در هر جمله ای با تائید و تشویق حضار پاسخ گرفت.

چند افسر نیروی انتظامی از قول مسئولین تامین اجتماعی واسطه شدند که چند نفر از افراد را به نیابت از دیگران برای مذاکره بالا ببرند که با مخالفت تجمع کنندگان مواجه شد و منصرف شدند. 

تجمع کنندگان در انتها از محل اداره کل تامین اجتماعی واقع در خیابان عباس آباد تا انتهای آن که منتهی به خیابانی بزرگتر و مرکز شهر بود به فاصله کوتاهی دست به راهپیمائی همراه با شعار زدند.

گرامی_باد_اول_می

شورای بازنشستگان ایران درباره غلامرضا پرتوی

غلامرضا پرتوی نویسنده و محقق ایرانی در ۲۳ سپتامبر ۱۹۴۳ در شهر اراک متولد شد. او در دوران تحصیل دبیرستانی نزد یکی از استادان کارآمد شهر به آموزش ویلن پرداخت و پس از سه سال اولین ارکستر شهر را تشکیل داد که در جشن‌های دبیرستانی ترانه‌ها و موسیقی کلاسیک را اجزا می‌کرد. پرتوی بعد از اتمام دبیرستان به قصد تحصیل به آلمان رفت و در همان ابتدا فعالیت سیاسی خود را که در خانه پدری شکل گرفته بود، دنبال نمود. غلامرضا پرتوی یکی از محققین و نویسندگان جنبش کمونیستی است که علاوه بر فعالیت سیاسی، در زمینه هنری و ادبی نیز در خدمت طبقه کارگر آثاری را خلق کرده است: او علاوه بر ده‌ها مقاله سیاسی و تحلیلی که در سیایت‌های جنبش کمونیستی به چاپ رسیده اند، هشت کتاب تحقیقات علمی و داستان را نیز تدوین کرده است.

انقلاب قهرآمیز علیه رژیم سرمایه‌داری ایران و در پی آن، دیکتاتوری پرولتاریا و ساختمان سوسیالیسم، در راه است. آماده شویم!