گزارش تجمع اول ماه مه در اصفهان 

طبق فراخوان قبلی امروز شنبه 11 اردیبهشت (روزجهانی کارگر) همزمان با شهرهای مختلف در ایران ، در شهرستان اصفهان نیز تجمع اعتراضی برپا شد.
طبق ساعت مقرر 10:30 صبح  تعداد زیادی از افراد که بیشتر آنان را بازنشستگان تشکیل میدادند،  بصورت دستجات جداگانه حضور یافته و منتظر شروع تجمع بودند. 
از آنجا که پیش از آغاز تجمع، ماشین و افراد نیروی انتظامی و تعدادی گارد ویژه از قبل حضور داشتند، بدین جهت مدتی در انتظار برای شروع و ارزیابی از شرایط و وضعیت گذشت و نزدیک های ساعت 11 ، جمع زنان با شعار " ازبس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمیدیم" مراسم را شروع کردند و دستجات پراکنده با گردآمدن در محل مقابل ساختمان تامین اجتماعی شروع به شعار دادن کردند .

برخی از شعارهای داده شده عبارت بود از :

-حقوق نصف و نیمه/ دزدی به سبک بیمه 
-تامین اجتماعی/ چه اسم اشتباهی
-تامین اجتماعی، فقر و فساد، تباهی 
-پول های نفت کجا رفت، به جیب زالو ها رفت
-زن و مردکارگر/ متحد وهم سنگر 
-سرمایه از روز ازل نبوده، سرمایه دار حق ما را ربوده 
-از فقر و از کرونا / در خطر است جان ما 
- کارگر بازنشسته / چرا به غم نشسته

همچنین شعارهائی علیه دولت و صدا و سیما داده شد 

در میان شعارها کارگر بازنشسته ای با فریاد ، سخنرانی کوتاهی از درد و رنج و مشکلات درمان و معیشت خود را که بسیار تاثیر گذار بود بیان کرد که در هر جمله ای با تائید و تشویق حضار پاسخ گرفت.

چند افسر نیروی انتظامی از قول مسئولین تامین اجتماعی واسطه شدند که چند نفر از افراد را به نیابت از دیگران برای مذاکره بالا ببرند که با مخالفت تجمع کنندگان مواجه شد و منصرف شدند. 

تجمع کنندگان در انتها از محل اداره کل تامین اجتماعی واقع در خیابان عباس آباد تا انتهای آن که منتهی به خیابانی بزرگتر و مرکز شهر بود به فاصله کوتاهی دست به راهپیمائی همراه با شعار زدند.

گرامی_باد_اول_می

شورای بازنشستگان ایران درباره صمد بهرنگی

صمد بهرنگی در ۲ تیر ۱۳۱۸ در چرنداب تبریز در خانواده‌ای فقیر چشم به جهان گشود. او در دانشسرای مقدماتی تبریز به تحصیل ادامه داد و در ۱۳۲۶ از آن جا فارغ التحصیل شد. صمد در سن ۱۸ سالگی آموزگاری پیشه کرد و در رشته ادبیات انگلیسی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه تبریز به طور شبانه به تحصیل پرداخت که در سال ۱۳۴۱ این دانشکده را به پایان رسانید. او داستان نویسی را در سال ۱۳۳۹ با نوشتن داستان «ترخون» شروع کرد که تا آخر عمر ادامه داد. در عین حال او آثاری از نویسندگان ترک و انگلیسی را به فارسی و از فارسی به آذری ترجمه نمود و اشعاری از احمد شاملو، اخوان ثالث، نیمایوشیج و فروغ فرخزاد را به آذری برگرداند

صمد بهرنگی یکی از روشنفکران چپ و متعهد کشور ماست که در بالا رفتن درک طبقاتی روشنفکران از جامعه خدمات سترگی انجام داده است.

از آثار مشهور او می‌توان: ماهی سیاه کوچولو، یک هلو هزار هلو، بیست و چهار ساعت در خواب و بیداری، کوراغلو و کچل حمزه، اولدوز و کلاغ‌ها، اولدوز و عروسک سخنگو، را نام برد. 

معروف ترین نوشته او کندو کاوی در مسائل تربیتی ایران - نوشتهء ۱۳۴۴، است که معروفیت خاص و عام دارد.

در مورد مرگ این نویسندهء انقلابی هر کس چیزی می‌گوید ولی حقیقت هنوز روشن نیست.

انقلاب قهرآمیز علیه رژیم سرمایه‌داری ایران و در پی آن، دیکتاتوری پرولتاریا و ساختمان سوسیالیسم، در راه است. آماده شویم!