چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

بیانیه مشترک بعضی از احزاب و سازمانهای کمونیستی ایران

تهدید و زندان، صدای اعتراض کارگران را خاموش نخواهد ساخت.  اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان باید بدون قید و شرط آزاد گردند. ۲۱ روز از بازداشت اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه، سپیده قلیان، از حامیان کارگران نیشکر هفت‌تپه، ده روز از بازداشت علی نجاتی، کارگر و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه و ۵ روز

از دستگیری عسل محمدی دانشجو و فعال سیاسی کارگری می‌گذرد. در این مدت، آنان ضرب و شتم شده‌اند و تحت شکنجه‌‌های جسمی و روحی قرار گرفته‌اند. اینها در حالی است که هنوز چندین تن از معلمان مبارز که در جریان اعتصاب سراسری معلمان بازداشت شدند، در زندان به سر می برند و هر روز در بی دادگاه‌های جمهوری اسلامی برای فعالین جنبش کارگری و مبارزین سیاسی حکم بازداشت و زندان و شلاق صادر می‌گردد.
اسماعیل بخشی، علی نجاتی بازداشت شدند چرا که بازو در بازوی هم زنجیرانشان حاضر نبودند در برابر انباشت ثروت در جیب سرمایه‌داران و غارتگران، به سفره‌های تهی از نان خود قناعت کنند؛
آنان بازداشت شدند چرا که دیگر حاضر نبودند به بخشش‌های دولت از جیب کارگران به بخش خصوصی و سروری مافیای قدرت وثروت و آقازاده‌های رانت‌خوار تن دهند؛
آنان بازداشت شدند چرا که در برابر استثمار وحشیانه، نابرابری و بی‌عدالتی سکوت نکردند و به اعتراض و اعتصاب و راه‌پیمایی برخاستند؛
آنان بازداشت شدند چرا که به عنوان تولیدکنندگان اصلی تمام ثروت‌های جامعه، خواهان مشارکت در اداره کارخانه‌ هستند.
آنان بازداشت شدند چرا که خواهان “نان، کار، آزادی و اداره شورایی” هستند.
مطالباتی که ارکان رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی را به هراس انداخته است. سران رژیم را واداشته، هم‌چون همیشه، با اتکا به سرنیزه و با ترفندهای گوناگون به مقابله با اعتصابات و اعتراضات کارگران، از جمله کارگران نیشکر هفت‌تپه برخیزند.
اما دوران جدیدی فرارسیده است. دورانی که در آن کارگران مقهور و مرعوب بازداشت، ضرب و شتم، شلاق و زندان نمی‌شوند. آنان در راه‌پیمایی‌های خود بارها اعلام کرده‌اند: “نه تهدید، نه زندان، دیگر اثر ندارد” و خواهان تحقق خواسته‌های‌شان و آزادی کارگران هستند.
کارگران هفت تپه و فولاد اهواز تنها نیستند، از سراسر ایران فریادهایی در حمایت و همبستگی با کارگران این دو مجتمع صنعتی به گوش می‌رسد. اکنون در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، در دانشگاه‌ها و مدارس در خیابان‌ها و کوچه‌ها، فریاد “کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد، اتحاد” طنین افکنده است. امروزه صدای اعتراض و مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز، صدای اعتراض و مطالبات کارگران و معلمان و دانشجویان و تمامی زحمتکشان ایران است.
در همین راستا، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، کانون صنفی معلمان تهران، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و معلمان عدالتخواه در روز ۱۶ آذر، برپایی کارزاری سراسری در حمایت از کارگران هفت‌تپه و برای آزادی اسماعیل بخشی، علی نجاتی وسپیده قلیان را فراخوان داده‌اند.
ما احزاب و سازمان‌های امضاکننده زیر، ضمن حمایت از این فراخوان، به نوبه خود، همه کارگران و توده‌های زحمتکش مردم ایران، ایرانیان خارج از کشور، احزاب و سازمان‌های چپ، کمونیست و آزادی‌خواه را فرامی‌خوانیم به این کارزار بپیوندند، از مطالبات کارگران و دیگر زحمتکشان حمایت جدی به عمل آوردند و نیز خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط اسماعیل بخشی، علی نجاتی، سپیده قلیان و عسل محمدی شوند.
کارگر، دانشجو، معلم، اتحاد اتحاد
کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
سرنگون باد رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم
۱۸ آذر ۹۷
امضاها: اتحاد فدائیان کمونیست، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری – حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت)، هسته اقلیت

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

نمایش تعداد مطالب
93598

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری


 


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران


 انسان در سیستم تفکر اسلامی


 سیمای دیگری از استالین


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی


 گرگ‌ها و انسان‌ها


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان


 Lenin über Trotzki

 


حقوق زن در ایران

Go to top