پنجشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۸

دخالت امپریالیسم آمریکا در ونزوئلا محکوم است 
بعد از عروج چپ در آمریکای لاتین و به قدرت رسیدن نیروهایی که خود را ضد سلطه و سوسیالیست می دانستند ، امپریالیسم آمریکا تهاجم جدید را برای برگرداندن کل کشورهای آمریکای لاتین به حیاط خلوت سابق خود و احیای وضع گذشته گذاشته است . امپریالیسم آمریکا بعلت جنایاتی که در یک

قرن گذشته علیه مردم آمریکای لاتین انجام داده است مورد نفرت عمومی است. صدها کودتا علیه دولت های استقلال طلب طی یک قرن اخیر و کشتن ، مفقود الاثر کردن ، شکنجه و براه انداختن زندان های مخوف و رژیم های مخوف تر و فاشیستی و نیز به فقر و فلاکت کشیدن این کشور ها در جهت تسلط بر نیروی کار ارزان ، بازار انحصاری و منابع طبیعی باعث شده است که اکثر کشورهای آمریکای لاتین بعد از دهه ها رهایی از کلونیالیزم هنوز در زیر خط فقر زندگی کنند. سازماندهی گنگ های مواد مخدر و کنترل بخش هایی از کشورهای آمریکای لاتین توسط این گنگ ها که امنیت اجتماعی را کاملاً مختل کرده است نیز از نتایج سیاست های مخرب آمریکا بوده است .
آمریکا با دخالت های آشکار و پنهان در برزیل یک دولت کاملاً دست راستی و دست نشانده خود را به قدرت رسانده است و در ادامه همین سیاست سعی در سرنگونی دولت مردمی ونزوئلا و رئیس جمهور قانونی آن ماد رو را دارد. آمریکا با شکستن قوانین بین المللی در حال دخالت در یک کشور مستقل است. وبا به محاصره اقتصادی کشیدن ونزوئلا سعی در ایجاد شورش های اجتماعی در آن کشوررا دارد.آمریکا با کمک های گوناگون اطلاعاتی ؛ ومالی به اپوزیسیون؛ در حال راه اندازی یک جنگ داخلی و کودتا در ونزوئلا است.
باید علیه دخالت های آمریکا و اتحادیه اروپا و به راه انداختن جنگ داخلی و ویرانی ونزوئلا مبارزه کرد. بعد از اکوادور و برزیل این بار نوبت ونزوئلاست که یک دولت دست راستی توسط غرب به قدرت برسد. آیا مادورو مانند بشار اسد علیه دخالت امپریالیستی خواهد ایستاد و سناریوی سوریه تکرار خواهد شد و یا مردم ونزوئلا با درس گیری از سناریوی سوریه علیه دخالت در ونزوئلا توسط غرب خواهد ایستاد. در این میان نقش طبقه کارگر و نیروهای سوسیالیست و کمونیست برجسته تر از همیشه است . ونزوئلا بر سر دوراهی بردگی و یا سوسیالیست است . یا طبقه کارگر قدرت سیاسی را کسب میکند و یا آمریکا و غرب و دست نشاندگی و بردگی جایگزین می شود.
حزب رنجبران ایران
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

نمایش تعداد مطالب
86407

معرفی کتاب

نرگس -  داستان کارگری


 


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران


 انسان در سیستم تفکر اسلامی


 سیمای دیگری از استالین


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی


 گرگ‌ها و انسان‌ها


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان


 Lenin über Trotzki

 


حقوق زن در ایران

Go to top