چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

شاهد مزاحم


رئیس جمهور سابق اکوادور، رافائل کوره‌آ تحویل ژولیان آسانژ، یکی از موسسین ویکی‌لیکز توسط دولت جانشین خود "لنین مورنو" را «جنایتی» نامید که «بشریت آن را هرگز فراموش نخواهد کرد». کوره‌آ روز  ۵شنبه در توئیتر خود نوشت:  مورنو نه تنها فاسد است، بلکه

«بزرگترین خائن در تاریخ اکوادور و آمریکای لاتین محسوب می‌شود.»
مورنو در انتخابات سال ۲۰۱۷ قول داده بود «انقلاب مردم» را که کوره‌آ مبتکر آن بود ادامه خواهد داد ولی او به زودی این قول را شکست. در این میان او درصف اذناب چاکرمنش و گوش‌به فرمان امپریالیسم درآمده و بدون قید و شرط دستورات واشنگتن را به اجرا درمی‌آورد. اکوادور امروز بخشی از جبهه در مقابل ونزوئلا و دیگر کشورهای مترقی آمریکای لاتین است و مجدداً به صحنه جولان دادن کنسرن‌های بزرگ و گروه‌های فاسد و سازمان‌های جاسوسی ایالات متحده تبدیل شده است.
خشم این سیاست‌مدار که به عنوان رئیس جمهور کشورش به آسانژ در مقابل پیگرد ایالات متحده آمریکا پناه داد، قابل درک است.  زیرا آن‌چه که به زمینه حقوقی و سیاسی  این مورد مربوط می‌شود از زمان فرار آسانژ به سفارت اکوادور در سال ۲۰۱۲ هیچ تغییری حاصل نشده است.
کماکان این رونامه‌نگار و کنشگر اینترنتی مورد تهدید تحویل به آمریکا قرار دارد. واشنگتن می‌خواهد او را به عنوان چهره مشهور ویکی‌لیکز  برای نمونه مجازات کند ، البته بیشتر به این خاطر زیرا پلاتفرم ویکی‌لیکز جنایات جنگی ایالات متحده آمریکا در عراق را افشأ کرده بود. قرار نیست که قاتلین و شکنجه‌گران مورد بازخواست قرار گیرند بلکه باید کسانی که این کشتارها را افشأ کردند مجازات گردند. اکنون چندین هفته است که "چلسی منینگ" ، که به عنوان "برادلی منینگ" ویدئوی قتل مردم غیرنظامی عراق توسط سربازان آمریکائی را در اختیار ویکی‌لیکز نهاده بود، مجدداً در زندان به سر می‌برد زیرا حاضر نشده علیه ویکی‌لیکز شهادت دهد.
"مورنو" خیانت خویش را این طور توجیه می‌کندکه دولت انگلیس تضمین کرده آسانژ را به کشوری که احتمالاً در آن‌جا به اعدام محکوم شود، تحویل ندهد. چه بهانه رقت‌انگیزی و آنهم نه تنها به این خاطر ‌که با تحویل آسانژ او قانون اساسی کشور خویش را زیر‌پا نهاده است. (آسانژ بیش از یک سال است که به تبعیت کشور اکوادور درآمده و شهروند آکوادوری محسوب می‌شود و قانون اساسی این کشور تحویل شهروندان این کشور به کشور دیگری را ممنوع اعلام کرده است.)
بریتانیا در دوران نخست وزیری "تونی بلر" در جنگ و اشغال عراق به طور مستقیم سهیم بوده است. او و ژنرال‌هایش تاکنون مورد مواخذه قرار نگرفته‌اند. از این رو لندن بسیار علاقمند است که از شر این شاهد مزاحم خلاص شود و لذا تنها منتظر این است که واشنگتن تضمین کند که او را محکوم به اعدام نخواهد کرد ولی آیا بهتر است که او بقیه عمر خویش را پشت میله‌های زندان امپراتوری به سر برد؟
منبع: دنیای جوان
نويسنده: آندره شئر
تارنگاشت عدالت
12.4.2019

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

نمایش تعداد مطالب
93597

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری


 


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران


 انسان در سیستم تفکر اسلامی


 سیمای دیگری از استالین


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی


 گرگ‌ها و انسان‌ها


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان


 Lenin über Trotzki

 


حقوق زن در ایران

Go to top