۱۵۰۰ مدرسه از هشت استان سیل زده آسیب دیدند
در ایران تحت سلطه رژیم اسلامی، از شادی، نشاط و سرور در مدارس و مراکز آموزشی نه اینکه خبری نیست بلکه تفکیک بر مبنای جنسیت و محتوای ارتجاعی کتب درسی آزار دهنده و غیر قابل تحمل شده است، آتش سوزی در مدارس به دلیل استفاده از بخاری نفتی و وسائل گرمایشی

فرسوده، تصادف وسایل نقلیه بین شهری حامل دانش آموزان ومعلمان آنها، جان باختن دانش آموزان در تصادف و واژگون شدن اتوبوس های «کاروان راهیان نور» و حوادث طبیعی از جمله طوفان، زلزله و سیل سالانه منجر به حانباختن و زخمی شدن تعداد از دانش آموزان و معلمان آنها خواهد شد.

سیل اخیر که در آخرین هفته های اسفند ماه ۱۳۹۷، از استان گلستان آغاز شد متأسفانه دامنه ویرانی حاصل از این پدیده در صدها شهر و روستا در ۸ استان ایران تحت سلطه رژیم اسلامی، هزینه ای معادل ۸۰۰ میلیارد تومان جهت باز سازی مدارس را به دنبال داشت، علاوه بر خسارات مالی به دلیل بی کفایتی و عدم احساس مسئولیت مأموران رژیم نه تنها محیط کار و زیست ملیونها تن از مردم زحمتکش و خانواده های تهیدست آنها را به نابودی کشاند، بلکه آرامش روحی و روانی(استرس و اختلالات روحی) حدود ۳ میلیون دانش آموز درگیر از پدیده سیل را نیز، دچار مشکلات غیر قابل جبرانی کرده است. به گزارش ایسنا «دراستان خوزستان ۴۶ مدرسه درگیر پدیده سیلاب و بالغ بر ۱۰۹مدرسه بر اثر جاری شدن سیل تخریب شدند که نیاز به بازسازی کامل دارند.» 

«در استان گلستان بیش از ۳۰۰ مدرسه در سیل آسیب دیدن و خسارت وارده به این مدارس بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان است که مبلغ ۵ میلیارد تومان برای ایمن‌سازی مدارس اختصاص داده شده است.

«در استان لرستان ۸۵۷ مدرسه با ۵۱۱۳ کلاس درس براثر سیل اخیر آسیب‌ دیده‌ از این تعداد ۸۱ مدرسه با ۳۴۴ کلاس درس تخریب‌ شده‌اند،۵۲۰ مدرسه با ۳۳۷۹ کلاس درس نیازمند تعمیرات اساسی است، ۱۲۷مدرسه با ۷۰۹کلاس نیازمند شست‌وشو و ۱۲۹مدرسه با ۶۸۱ کلاس درس نیز آسیب‌دیده‌اند که بر اساس برآوردهای اولیه، برای جبران خسارات وارده به مدارس استان لرستان ۶۲۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.»

بر طبق آمار خبرگزاری های وابسته به رژیم اسلامی، تاکنون ۱۸۰۰۰ هزار نفر بر اثر سیل در لرستان شغل خود را از دست دادن و در بخش مشاغل خانگی و صنایع ‌دستی بیش از ۶۰۰۰ هزار نفر شغل بیکار شدند و در بخش کشاورزی ۷۵۰۰ واحد کشاورزی، در بخش صنوف ۴۳۳۵، واحد و همچنین در بخش صنعتی تعداد ۸۵ واحد آسیب‌دیده است.

«قائدامینی» مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری به خبرنگار تسنیم گفت «مبلغ کل خسارات واردشده به ساختمان‌های اصلی و حصار مدارس طی بحران سیل در این استان ۸۱ میلیارد و ۹۰۹ میلیون ریال برآورد شده است.»

مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان به خبرنگار ایسنا گفت «خسارت سیل به زیرساخت‌ها و اماکن ورزشی شهرستان پلدختر۱۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.»

در ایران تحت سلطه رژیم اسلامی، کمترین زمان آموزشی به دوره مدارس ابتدایی احتصاص داده شده است که بنا به اظهارات عضوی از پژوهشگاه مطالعات آموزش و‌پرورش رژیم اسلامی، بازتاب آن « افت ۳۰ نمره‌ای دانش‌آموزان ایران در مهارت علوم و‌ خواندن است»

بحث در رابطه با «آموزش باکیفیت» در مدارسی که بر اثر وقوع سیل خانمان برانداز با ارتفاع ۲ متر گل و لای در کلاس درس همراه با تخریب مدارس و مراکز آموزشی به دلیل عدم مدیریت و بی اعتنایی به راه حل های علمی از جانب رژیم اسلامی، به منظور پیشگیری از حوادث طبیعی و عوارض ناشی از تعطیلی مدارس و عدم امکانات اولیه تحصیلی در مدارس را در مقایسه زمانی با قبل از جاری شدن پدیده سیل و «افت ۳۰ نمره ای دانش آموزان» در زمینه یادگیری مورد نظر این پژوهشگر، با توجه به تعطیلی چند هفته ای مدارس، به مراتب افت بیشتر و اسفبارتری خواهند کرد.

بازتاب روحی و روانی مخرب ناشی از تخریب دار و ندار خانواده های این ۳ میلیون دانش آموز درگیر با عواقب زیان بار سیل اخیر در۱۵۰۰ مدرسه و نابودی امکانات ابتدایی برای ادامه تحصیل در منزل و مدرسه بیشترین صدمات روحی و روانی را به این دانش آموزان تحمیل کرده است.

در واقع مدرسه که به تنها مکانی برای دیدار همکلاسی ها با هم، به محل سرگرمی دانش آموزان تبدیل شده بود ویران شده و بخش عمده ای از امیال و آرزوهای این دانش آموزان را سیل با خود برده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده «ایران از جمله کشورهایی است که کمترین زمان آموزش در دوره ابتدایی را دارد، کودکان ایرانی در یک سال تحصیلی به طور متوسط در دوره ابتدایی ۶۴۵ ساعت در مدرسه حضور دارند، در حالی که استاندارد یونسکو ۱۰۰۰ ساعت در ۲۰۰ روز آموزشی است‌. آن تعداد از دانش آموزانی که مدارسی آنها بر اثر وقوع سیل تخریب و تعطیل شده و قابل استفاده نیست و یا اینکه مدارسشان را در اختیار خانواده های سیل زدگان قرار دادند، عملآ طی این مدت از مدرسه و کلاس درس محروم شدند و به همین دلیل این تعداد از دانش آموزان به کلاس های فوق العاده نیاز دارند تا این مدت زمان از تعطیلی مدارس و کلاس درس را جبران کنند، تا در سال آینده تحصیلی و در کلاس بالاتر دچار مشکل نشوند، همچنین لازم است در جوار کلاسهای تقویتی امکانات علمی و مفیدی را برای مقابله با آثار مخرب روحی و روانی بعد را وقوع سیل که به دانش آموزان تحمیل شده است را در جوار برنامه های تقویتی تدریس و آموزش داده شود. 

به همین دلیل اعتراض به تعطیلی مدارس بر اثر جاری شدن سیل، خواست باز سازی مدارس تخریب شده و پرداخت خسارت مالی به دانش آموزانی که بر اثر وقوع سیل کتب درسی و نوشت افزارهای خود را از دست داده اند، وظیفه بی چون و چرای وزارت آموزش و پرورش رژیم اسلامی است. در عین حال ضروری است تا این شیوه از اعتراض به خواست مطالباتی دانش آموزان، والدین آنها، تشکلهای مستقل معلمان، تشکلهای مستقل کارگری، احزاب و سازمان های سیاسی، آزادیخواه و انقلابی ارتقاع یابد.
شمس الدین امانتی
ساین حزب کمونیست ایران
18.4.2019

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری

narges


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران

schiweh


 انسان در سیستم تفکر اسلامی

ensan


 سیمای دیگری از استالین

stalin


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی

trotzki


 گرگ‌ها و انسان‌ها

gorg


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان

tagh


 Lenin über Trotzki


 

حقوق زن در ایران

نمایش تعداد مطالب
98942

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

 
               

 

صفحه اصلی سوسیالیسم


 

مارکسیسم

ولادیمیر ایلیچ لنین - فارسی

ولادیمیر ایلیچ لنین - انگلیسی

از مارکس و انگلس - فارسی

آثار ژوزف استالین

روزا لوکزامبورگ

آنتونیو گرامشی

آوتیس سلطانزاده

کتابخانه

صادف هدایت،  

احمد کسروی، 

علی دشتی،  

غلامرضا پرتوی، 

صمد بهرنگی 

آثار نویسندگان دیگر

مقالات

مقالات علمی

مقالات سیاسی و تحلیلی

اطلاعات

دربارهء ما

تماس با ما

پیوندها

ICOR

 

                 
                                             
                      پیوند با طبقه کارگر با برنامه مشخص قابل تحقق است