چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

اخبار کارگری ایران
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله و کارگران اخراجی شرکت کشت و صنعت نیشکر
تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله شهرستان کارون روز شنبه 11خرداد ۱۳۹۸ ، خبرهای دریافتی به تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله شهرستان کارون اشاره دارد. این کارگران

در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست به تجمع زدند.  معترضان با آمدن به اهواز، ابتدا مقابل استانداری این شهر تجمع کرده و خواستار دریافت 4 ماه دستمزد معوقه خود شدند. سپس در پی بی‌توجهی مقامات استانداری اهواز به مشکلات کارگران، معترضان تجمع خود را به مقابل دفتر امام جمعه این شهر کشاندند.
در تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ، آنها با سردادن شعار، خواستار رسیدگی مقامات به خواسته‌هایشان شدند. آنها همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار حل شدن مشکل بیمه خود شدند.
خاطر نشان می‌شود که در روز ۴ خرداد ۱۳۹۸ کـارگران شهرداری کوت عبدالله برای چندمین بار در اعتراض به برآورده نشدن خواسته هایشان از جمع آوری زباله ها در سطح شهر امتناع کرده و مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.
کارگران شهرداری در شهرهای مختلف ایران در دو ماهی که از سال جدید می‌گذرد، بارها اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کرده‌اند. این کارگران متناسب با زحمت و تلاشی که برای تمیز نگه داشتن شهرها و معابر عمومی انجام می‌دهند، پاداش نمی‌گیرند.
تجمع کارگران اخراجی شرکت کشت و صنعت نیشکر میرزا کوچک‌خان
روز شنبه 11 خرداد ماه ۱۳۹۸، دهها تن از کارگران اخراجی شرکت کشت و صنعت نیشکر میرزا کوچک‌خان واقع در 75 کیلومتری جاده اهواز ـ خرمشهر با خواست بازگشت به کار در محوطه شرکت دست به تجمع زدند.
به گفته معترضان روز جمعه 10 خردادماه، کارفرمای این شرکت به بهانه های واهی دهها تن از کارگران این شرکت را در حالی که هرکدام دارای چندین ماه دستمزد معوقه بودند، از کار اخراج کرده است. آنها که دارای 5 تا 8 سال سابقه کار می باشند، می‌گویند که کارفرما قصد دارد با اخراج آنها، نیروهای دیگری را که هیچ تجربه و آموزشی ندیده‌اند با حداقل دستمزد به جای
آنها استخدام کند.
آتش‌سوزی در کارخانه خوراک دام نیشکر هفت‌تپه
بنا به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در روز شنبه ۱۱ خرداد ۹۸، کارخانه خوراک دام نیشکر هفت‌تپه بعد از فصل تعمیرات، دچار آتش‌سوزی شد. در این آتش‌سوزی مقداری از مواد که برای تهیه خوراک دام استفاده می‌شود دچار حریق شده است.
در این حادثه، بخشی از تأسیسات و وسایل این واحد تولیدی خسارت دید و به مدت یک ساعت در آتش سوخت. این آتش‌سوزی خوشبختانه خسارت جانی به همراه نداشته است.
در پی وقوع این حادثه در کارخانه خوراک دام پرسنل آتش نشانی شرکت وارد عمل شدند.
کارخانه خوراک دام نیشکر هفت‌تپه به مدت دو سال است که در چنین روزهایی دچار آتش‌سوزی می‌شود.
کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15 کیلومتری شهر شوش قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد.
این شرکت علاوه بر تولید شکر ، دارای چندین واحد زیر مجموعه و صنایع جانبی از جمله واحد تولید خوراک دام می باشد.
بیشتر: گزارش ویدئویی نابود و از دور خارج‌کردن ماشین‌آلات وتجهیزات نیشکر هفت تپه توسط بخش‌خصوصی
در این گزارش ویدئویی عدم رسیدگی های عمدی و یا عدم تامین قطعات برای تعمیر ماشین آلات و همچنین تجهیزات کارگاهها و کارخانه‌ها یا اوراق کردن دستگاههای سالم و فروش آنها توسط مدیران بخش خصوصی را کارگران و مسئولین قسمتهای مربوطه توضیح می‌دهند. امری که بتدریج باعت از گردونه کار خارج شدن بسیاری از ماشین آلات و تجهیزات شده و در نتیجه کارگران و نفراتی هم که با آنها کار می کنند عملا بیکار شده و زمینه را برای جابجایی و اخراج و یا اعمال فشار بر آنها ایجاد  می کند. به گفته کارگران بسیاری از ماشین آلات در حالیکه سالم بودند و نیاز به رسیدگی های جزئی داشتند توسط صاحبان شرکت برش داده و قطعه قطعه شده و به فروش رسانده شده و یا از رسیدگی به زمینهای زیر کشت و همچنین برداشت محصول آنها خود داری می شود طوری که زمینها تبدیل یه زمینهای بلا استفاده شود . . .
کشاورزان برنج‌کار ملعبه سوداگری دلالان و واسطه‌های برنج   
زیان کشاورزان برنج‌کار از لغو ممنوعیت واردات برنج
لغو ممنوعیت واردات برنج آن هم درست در فصل کاشت این محصول، به نگرانی کشاورزان برنج‌کار منجر شده که امیدوار بودند با افزایش بارندگی‌ها، امسال محصول بیشتری برداشت کنند.
به گزارش ایلنا، در یک سال اخیر چند محصول غذایی نوسانات شدیدی در قیمت داشتند. گرانی گوجه فرنگی که خود به گرانی محصولات فرآوری شده مانند رب گوجه‌فرنگی انجامید، گرانی مقطعی پیاز و سیب‌زمینی، افزایش قیمت گوشت، مرغ و ماهی و تورم در چند مورد دیگر، به بحث‌های مختلفی درباره علل این گرانی‌ها دامن زد.
برنج نیز از جمله محصولاتی بود که نوسانات شدید قیمتی داشت. قیمت هر کیلو برنج تولید داخل تا ۲۵ هزار تومان هم رسید. گرانی محصولی که جزء اقلام اصلی غذایی در ایران است از نیمه دوم سال گذشته آغاز و در ماه‌های سپری شده از سال جاری ادامه یافت. در ماه‌های اخیر اظهارات مختلفی درباره دلایل گرانی این محصول انجام شده الّآ احتکار دلالان و قاچاقچیان برنج که با نرخ ۴۲۰۰ به اضعاف برنج وارد کرده و بدینوسیله توی سر کشاورزان برنج‌‌کار داخلی می‌زنند و هرنوع انگیزه‌ای را برای خودکفایی از آنها می‌گیرند.
مصرف سالانه برنج در ایران حدود ۳.۲ میلیون تن است که درصد بالایی از آن در داخل تولید می‌شود. آنطور که وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده تولید داخلی برنج ۲.۲ میلیون تن در سالاست  و نیاز به واردات سالانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تن برنج وجود دارد.
سال گذشته طرح اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات اجرا شد و وارد‌کنندگان برنج نیز از جمله تجاری بودند که ارز دولتی گرفتند. بر اساس اعلام بانک مرکزی تنها در چهار ماه ابتدای سال گذشته بیش از ۶۶۲ هزار تن برنج به ارزشی بالغ بر ۶۷۴ میلیون دلار به کشور وارد شده است. این آمار و ارقام نشان می‌دهد کمبود برنج در بازار وجود ندارد و افزایش قیمت برنج طبیعی نیست.
روشن است که قیمت این محصول، وقتی دو تا  ۲.۵ برابر شود، مشخص می‌کند که دست‌های پنهانی در کار است. اخیرا و به منظور تنظیم بازار تصمیم عجیبی گرفته شده که فقط و فقط به شالی‌کاران ضرر می‌رساند؛ ممنوعیت واردات برنج آن هم درست در فصل کاشت این محصول لغو شده است.
لغو ممنوعیت واردات برنج ضربه‌ای بر پیکر کشاورزان برنج‌‌‌کار
همواره این مشکل وجود داشته است که واردات محصولاتی که در داخل تولید می‌شوند، به زیان کشاورزان و باغداران تمام شده است، آنقدر که در مواردی آنها محصول خود را برداشت نکرده و در همان محل کشت خاک کرده‌اند. گشتی در میوه‌فروشی‌ها، شما را به میوه‌های خارجی از سیب فرانسوی و پرتقال مصری گرفته تا لیمو ترش برزیلی و گلابی آفریقایی می‌رساند.
این میوه‌ها در بسیاری موارد در همان فصلی در ایران توزیع می‌شوند که محصولات داخلی نیز رسیده و آماده عرضه به بازار هستند. چنین اتفاقی منجر به زیان کشاورزان می‌شود.
در سال‌های اخیر که وزارت کشاورزی مسئولیت مشخص کردن محصولات وارداتی و صادراتی را به عهده گرفته، هنوز هم واردات بی‌رویه به صورت قانونی یا قاچاق انجام می‌شود.
گستردگی استفاده از محصولی مانند برنج باعث می‌شود ممنوعیت یا لغو ممنوعیت واردات آن کشاورزان برنج‌کار زیادی را تحت تاثیرسوء قرار دهد. موضوع زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که بدانیم تولید‌کنندگان برنج اجازه صادر کردن محصول خود را ندارند.
در چنین شرایطی وقتی مازاد بر نیاز برنج وارد شود، احتمالا با شکستن قیمت‌ها مواجه می‌شویم، حال آنکه از این شکسته شدن قیمت‌ها شالی‌کاران که امکان نگهداشتن محصول خود را ندارند هیچ سودی نمی‌برند. لغو ممنوعیت واردات برنج به سوداگری واسطه‌ها و دلالان  منجر می‌شود که امکان خرید برنج داخلی را با قیمتی ارزان دارند، اما محصول خود را انبار و احتکار می‌کنند تا در زمان مناسب سود کلانشان را بنمایند.
مرگ دلخراش زن جوان در اثر گیر کردن در دستگاه فشرده‌سازی و پیچانده شدن وی
خبرهای دریافتی از یکی از روستاهای نیشابور، حاکی از مرگ دلخراش زن جوان هنگامی است که با یک دستگاه فشرده سازی ضایعات کار می‌کرد.
روز پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸، یک کارگر زن بر اثر گیر کردن لباسش در محور دستگاه فشرده‌سازی ضایعات پلاستیک گیر کرده و به شکل دلخراشی حول آن پیچانده شد، این حادثه در یک انبار ضایعات واقع در روستای بوجخک نیشابور رخ داد.
به گفته شاهدان عینی، حادثه منجر به مرگ کارگر زن، زمانی رخ داده بود که لباس این کارگر هنگام کار به دستگاه گاردن گیر کرده و وی را به سمت خود کشیده بود.
این کارگر سی و پنج ساله که به شدت مصدوم شده بود پس از رهاسازی، تحویل نیروهای اورژانس ۱۱۵ شده که متاسفانه وی پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده فوت می‌کند.
شهرستان نیشابور یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است.
مصدومیت یک کارگر در اثر پرتاب از بلندی در دزفول
همچنین در همین روز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر ساختمانی در دزفول بر اثر سقوط از ساختمان در حال ساخت دچار مصدومیت شد.
صبح روز پنجشنبه ۹ خرداد ۹۸، سقوط کارگر ساختمانی از ارتفاع ۴ متری یک ساختمان واقع در خیابان امامت نبش خیابان دانش شهرستان دزفول باعث مصدومیت او از ناحیه سر، صورت و کمر شد.
در این حادثه که به علت نبود تجهیزات ایمنی و رعایت نکردن اصول ایمنی در یک مدرسه در حال ساخت اتفاق افتاد یک کارگر ساختمانی ۳۷ ساله بر اثر سقوط از روی چهارپایه فلزی چهار متری بر روی طبقه اول ساختمان از ناحیه سر، صورت و کمر مصدوم شد.
این کارگران جهت مداوا پزشکی به بیمارستان منتقل شد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.
شلیک به سوی کارگران معترض در بندر خمینی و مجروح شدن چند تن از آنان
با وجود دستور فرمانداری به مدیرکل پایانه‌های استان در بندر خمینی مبنی بر عدم احداث سایت ضد عفونی از وی خواسته شد تا حصول یک تصمیم قطعی، به کارش توقف بزند، مسئولین سایت‌ها از این کار سربازمی‌زنند و برای ارعاب کارگران معترض به سوی آنها شلیک کردند که تا کنون کسی مسئولیت شلیک به سوی کارگران را به عهده نگرفته است.
ظهر روز پنجشنبه ۹ خرداد  ۱۳۹۸ در جریان درگیری در اداره پایانه‌های حمل‌ و نقل بندر خمینی، دو نفر از کارگران معترض با شلیک مستقیم افراد ناشناس به شدت زخمی شدند.
براساس گزارش دریافتی، کارگران پایانه‌های بندر خمینی به تصمیم اداره کل پایانه‌های استان خوزستان مبنی بر صدور مجوز جهت ساخت دو سایت ضدعفونی در اداره پایانه‌ها معترض هستند.
این کارگران معترض می‌گویند با ساخت این سایت‌ها، شرکت‌های متولی ضدعفونی که ما را به کار گرفته‌اند، بیکار می‌شوند و همین امر به بیکاری ما کارگران منجر می‌شود.
این کارگران معترض که عمدتاً از جوانان بومی بندر خمینی هستند، می‌گویند تاسیس این سایت‌ها مخالف با اصل بکارگیری بومی‌ها و ایجاد اشتغال محلی‌ است و شرکت‌های محلی را با رکود و تعطیلی مواجه می‌سازد.
کارگران، هفته گذشته به دفتر نماینده مجلس مراجعه کردند و خواستار پیگیری موضوع شدند. ظهر روز پنجشنبه ۹ خردادماه نیز تعدادی از کارگران معترض به محل ساخت سایت‌ها مراجعه می‌کنند و با سازندگان درگیر می‌شوند که در این درگیری، دو کارگر مصدوم و روانه بیمارستان می‌شوند.
علیرغم اینکه تأکید گردیده بود که بدون مجوز فرمانداری، نباید سایت جدیدی ساخته شود، متأسفانه مسئولین پایانه‌ها بدون توجه به تصمیمات مسئولین دولتی و قضایی شهرستان، به ساخت سایت‌های مذکور اصرار ورزیدند که نهایتاً این حادثه‌ی تلخ به وقوع پیوست.
در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد ۳ نفر با یک دستگاه خودروی ۲۰۶ به سمت تعدادی از کارگران ماشین‌های باربری در پایانه بندر خمینی با سلاح شکاری تیراندازی می‌کنند و متواری می‌شوند.
به گفته‌ی رسانه‌ها کارگران مصدوم تحت مراقبت‌های دقیق پزشکی قرار دارند.
کارگران شهرداری لوشان با طلب ۸ ماه دستمزد پرداخت نشده قربانی بی کفایتی‌ها
شهرداری لوشان در حال حاضر برای جبران کمبود منابع مالی‌اش اقدام به فروش دو کارخانه شن و ماسه و آسفالت کرده است.
نایب رئیس شورای شهر لوشان، «جبار چگینی» با بیان این مطلب به رسانه‌ها گفت: «این دو کارخانه تنها منابع درآمدی شهرداری لوشان هستند که با فروش آن بحران مالی شهرداری  نه تنها حل نخواهد شد بلکه به تبع آن معوقات مزدی کارگران دوچندان خواهد شد.»
چگینی گفت شهرداری لوشان توان پاسخ به طلبکاران مالی خود به ویژه کارگران شاغل در شهرداری را نیز ندارد. وی افزود: «دو کارخانه شن و ماسه و آسفالت لوشان درحالی قرار است بابت طلب ۳۰۰ میلیونی یکی از طلبکاران با قیمت غیر واقعی و بسیار پایین (یک میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان) فروخته شود که تنها قیمت یکی از این کارخانه‌ها ۲ میلیارد تومان است.»
نایب رئیس شورای شهر لوشان، با بیان اینکه در حال حاضر درآمد مستقیم شهـرداری لوشان از اجاره کارخانه آسفالت و شن و ماسه و یک جایگاه سی ان جی تامین می‌شود، اظهار داشت: «ما اعضای شورای شهر لوشان در حالی با فروش این دو کارخانه که زمینه اشتغال حدوداً ۵۰ کارگر را نیز فراهم کرده، مخالفیم که شهردار بجای چاره‌اندیشی و ایجاد کسب درآمد برای امور جاری شهر و پرداخت مطالبات کارگران با بی‌توجهی به نظر اعضای شورای شهر اقدام به فروش تنها منبع درآمدی شهرداری کرده است.»
وی همچنین گفت: «مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد کارگران بوجود آمده ناشی از مدیریت شهرداری است. اعضای شورای شهر در چند مرحله اقدام به استیضاح شهردار فعلی کرده‌اند با این حال پیگیری اعضای شورای شهر برای  جلوگیری از فروش این دو کارخانه و بروزرسانی مطالبات کارگران ادامه خواهد داشت.»
چگینی با بیان اینکه شهـرداری لوشان هر ماه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان درآمد دارد که با این میزان پول می‌تواند حداقل معوقات مزدی کارگران را کاهش دهد، افزود: «متاسفانه شهردار توجهی به پرداخت مطالبات کارگران ندارد و هر ماه بخش زیادی از منابع مالی شـهرداری لوشان توسط یکی از طلبکاران با حکم مراجع قضایی، به راحتی از حساب شهرداری خارج می‌شود.»
این عضو شورای شهر لوشان در خاتمه با بیان اینکه فروش دو کارخانه شن و ماسه و آسفالت راهکار خوبی برای فرار از بدهی‌های مالی شهرداری نیست، گفت: «شهرداری می‌تواند با اجاره این دو کارخانه و سایر تملکات شهرداری که متقاضیان زیادی نیز دارد، ضمن پرداخت طلب ۳۰۰ میلیونی امکان پرداخت طلب کارگران را نیز فراهم کند.»
در ادامه ابوذر غیاثوند (رئیس شورای شهر لوشان) که مخالف  فروش این دو کارخانه است به رسانه‌‌ها گفت: «فروش این دو کارخانه که تنها منبع درآمدی شـهرداری است مشکلات مالی شهـرداری را وخیم‌تر خواهد کرد. وی با بیان اینکه مطالبات مزدی کارگران شهـرداری لوشان به بیش از ۷ تا ۸ ماه رسیده، افزود: مجموعه شـهرداری لوشان حدود ۷۰ کارگر دارد که به عنوان طلبکار هیچ پولی از فروش کارخانه‌ها نصیب آنها نخواهد شد.
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اهواز و رشتخوار نسبت به مطالبات مزدی
تداوم اعتراضات کارگران شهرداری مناطق ۵، ۶ و ۸ اهواز
بر اساس گزارش دریافتی، کارگران شهرداری مناطق ۵، ۶ و 8 اهواز در تجمع اعتراضی خود نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق و کاهش به زیر حداقل حقوق رسمی خود اعتراض کردند. این تجمع برای چندمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.
بنا به این گزارش در روزهای گذشته کارگران خدمات شهری منطقه ۵ و ۶ شهرداری اهواز نسبت به تبعیض در پرداخت حقوق توسط پیمانکار دست از کار کشیدند و از نظافت خیابان‌ها خودداری کردند.
پیش از این کارگران شهرداری منطقه هشت نیز با حضور مقابل ساختمان استانداری خوزستان از وضعیت پرداخت حقوق توسط پیمانکار اعتراض کردند.
یادآوری می شود که در روز یکشنبه  ۵ خرداد  ۱۳۹۸ کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز در بلوار ۲۲ بهمن این شهر در اعتراض به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق معوقه دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.
برپایه این گزارش، جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست از کار کشیده و اقدام به برگزاری تجمع نمودند. این کارگران با دادن شعار، خواستار دریافت ۶ ماه دستمزدمعوقه و سایر مزایای خود شدند.
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری رشتخوار
تجمع اعتراضی کارگران شهرداری رشتخوار نسبت به مطالبات مزدی
در گزارشی دیگر از اعتراض کارگران شهرداری آمده است که کارگران شهرداری رشتخوار در استان خراسان رضوی از چهارشنبه شب 8 خردادماه ۹۸، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان مرکزی شهرداری رشتخوار دست از کار کشیدند و تجمع کردند.
بنا به گفته معترضین بیش از 50 کارگر شهرداری رشتخوار در استان خراسان رضوی 9 ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. کارگران که در بخش های خدماتی این شهرداری مشغول به کار هستند، در واکنش به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود دست از کار کشیدند و از جمع‌آوری زباله‌ها در سطح شهر خوداری کردند.
آینه روز 3.6.2019

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

نمایش تعداد مطالب
93601

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری


 


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران


 انسان در سیستم تفکر اسلامی


 سیمای دیگری از استالین


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی


 گرگ‌ها و انسان‌ها


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان


 Lenin über Trotzki

 


حقوق زن در ایران

Go to top