چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

گزارش سازمان ملل درباره شکنجه شدن جولیان آسانژ
بازرس حقوق بشر سازمان ملل امروز جمعه اعلام کرد، جولیان آسانژ بابت کمپین افترایی که رسانه‌ها، قضات و چهره‌های سیاسی سرشناس علیه او به راه‌ انداختند متحمل شکنجه روانی شده است. خبرگزاری رویترز،

نیلز ملزر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه شکنجه که نهم مه با جولیان آسانژ، موسس سایت افشاگر ویلی‌لیکس در زندان فوق امنیتی لندن ملاقات کرد، نسبت به اتهامات کیفری جدیدی که آمریکا علیه آسانژ طرح کرده است، ابراز نگرانی کرد. این مقام بار دیگر خواستار عدم استرداد او شد.
گرت پیرس، وکیل آسانژ به رویترز گفت، آسانژ به حدی بیمار است که پنج‌شنبه نتوانست در جلسه استماع درخواست استرداد از آمریکا حاضر شود و با ارتباط ویدیویی آن را دید. او در محل نگهداری از بیماران است.
بازرس حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت: آسانژ عمدا دریک بازه زمانی چند ساله هدف اشکال خشن خشونت، تحقیر یا رفتار غیرانسانی یا مجازات قرار گرفت که تاثیرات فزاینده آن را می‌توان به عنوان شکنجه روانی توصیف کرد.
براساس بیانیه نیلز ملزر، او در جریان ملاقات با آسانژ از سوی دو کارشناس پزشکی در زمینه معاینه قربانیان بالقوه شکنجه و سایر سوء رفتارها همراهی شد. آنها به صورت خصوصی با آسانژ گفت‌وگو کردند و ارزیابی جامع پزشکی به عمل آوردند.
این کارشناس گفت: مشخص است که سلامت آقای آسانژ عمیقا با جو شدیدا خصمانه و خودسرانه که طی سال‌های اخیر بوده، لطمه دیده است. علاوه بر ناراحتی فیزیکی، آسانژ تمامی علائم شکنجه روانی شامل استرس شدید، اضطراب مزمن و ضربه شدید روانی را داشت.
او همچنین ابراز نگرانی کرد آسانژ در آمریکا در معرض خطر واقعی نقض حقوق انسانی‌اش از جمله آزادی بیان، حق دادگاه منصفانه و منع شکنجه و سایر رفتارها و مجازات‌های غیر انسانی یا تحقیرآمیز قرار بگیرد.
ایسنا
3.6.2019

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

نمایش تعداد مطالب
93663

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری


 


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران


 انسان در سیستم تفکر اسلامی


 سیمای دیگری از استالین


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی


 گرگ‌ها و انسان‌ها


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان


 Lenin über Trotzki

 


حقوق زن در ایران

Go to top