فلسطینی‌ها و طرح معامله قرن

دمشق: نشست گروههای چپ فلسطینی و سوری در مخالفت با کنفرانس منامه و طرح معامله قرن
درادامه مخالفت‌ها با طرح معامله قرن و کنفرانس اقتصادی منامه، این بار با حضور گسترده گروه‌های فلسطینی در دمشق، نشست قابل توجهی برگزار شد.
محمد عید، خبرنگار شبکه المنار در گزارشی از مقر شورای ملی فلسطین در دمشق، محل برگزاری این نشست، اظهار داشت، گروه‌های فلسطینی در آستانه برگزاری کنفرانس منامه که هدف

آن پایان دادن به قضیه فلسطین در چارچوب طرح معامله قرن است، در نشستی باشکوه در دمشق گرد هم آمدند تا مخالفت خود را با هرگونه تلاش برای نادیده انگاشتن حقوق فلسطینیان اعلام کنند. آنان در این کنفرانس هشدار دادند ادامه این روند با آغاز انتفاضه جدید در فلسطین همراه خواهد شد.
ماهر طاهر مسئول روابط سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین به خبرنگار المنار گفت: «آنچه در این مرحله مطلوب است مقابله عملی با این طرح (طرح معامله قرن) است، نه آنکه تنها به بیان مواضع اکتفا شود. حرکت در این مسیر زمانی میسر است که در پی از سرگیری وحدت ملی در فلسطین باشیم، به اختلافات پایان دهیم و تمامی گروه‌های فلسطینی با هدف آغاز انتفاضه فراگیر دیگر، تلاش جدی را در دستور کار خود قرار دهند.»
ابوعماد رامز مصطفی از مقامات جبهه خلق برای آزادی فلسطین- فرماندهی کل- نیز به المنار گفت: «آنچه در این شرایط مطلوب است اقدامات عملی، بر اساس رویکرد مشخص فسلطینیان است، رویکردی که حامی گزینه مقاومت است.»
محمد عبدالله عضو کمیته اجرایی جبهه ترقیخواه عربی نیز به المنار گفت: «آنچه در این مرحله مهم است اینکه مخالفت کلامی را به سمت مخالفت عملی و میدانی سوق دهیم، این وظیفه‌ای است که بیشتر بر دوش گروه‌های مقاومت است.»
خبرنگار المنار ادامه داد، مواضع فلسطینیان و در کنار آن‌ها احزاب سوری، عربی و نهاد‌های مدنی حاضر در این نشست، جهت پیگیری مبارزات، بیشتر به میثاق ملی فلسطینیان متمرکز شد ضمن اینکه حاضران در نشست در چارچوب تلاش‌ها برای به شکست کشاندن طرح معامله قرن، به اهمیت اقدامات عملی اعراب در مخالفت با این طرح اشاره کردند.
خلف المفتاح مدیرکل مرکز بین المللی قدس در این باره به المنار گفت: «ما افکار عمومی عربی و اسلامی و افکار عمومی محور مقاومت را داریم که در برابر این طرح قرار دارند، پیام این‌ها این است که بیش از این به این طرح پرداخته نشود و بیش از این در پی دست و دل بازی در برابر آمریکا نباشند.»
هشام مکحل دبیرکل اتحادیه معلمان عرب و عضو دبیرخانه کنگره قومی عرب به المنار گفت: «وقتی توطئه در خاک سوریه شکست خورد عملیات معکوس را شروع کردند و آن عملیات معکوس همین طرح معامله قرن است، در هر حال نبرد همچنان ادامه دارد و در حال حاضر چاره‌ای جز دو چیز وجود ندارد، اینکه برای مشکلات فوری راه حل‌های فوری فراهم شود تا پس از آن برای این مشاکل راه حل‌های راهبردی و بلند مدت پیدا شود، زیرا چنین موضوعاتی به نسل‌های آتی نیز ارتباط دارد.»
المنار ادامه داد، حاضران در نشست دمشق از موضع متحد فلسطینیان مقیم اراضی اشغالی و فلسطینیان مقیم خارج از اراضی فلسطین در قضایای مرتبط به فلسطین، به عنوان منشأ خیری برای عبور از مرحله اختلافات و شکاف‌های داخلی و رسیدن به مسیر مبارزه با چالش‌های اساسی یاد کردند. پیام این نشست، نه به کنفرانس بحرین، نه به طرح معامله قرن و نه به تدابیر ترامپ برای مالکیت صهیونیست‌ها بر قدس و جولان بوده است، این مخالفت‌ها مواضع عربی و فلسطینی است که برای رسیدن به مراحل دیگر و عبور از مرحله نظری به مرحله

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری

narges


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران

schiweh


 انسان در سیستم تفکر اسلامی

ensan


 سیمای دیگری از استالین

stalin


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی

trotzki


 گرگ‌ها و انسان‌ها

gorg


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان

tagh


 Lenin über Trotzki


 

حقوق زن در ایران

نمایش تعداد مطالب
98918

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

 
               

 

صفحه اصلی سوسیالیسم


 

مارکسیسم

ولادیمیر ایلیچ لنین - فارسی

ولادیمیر ایلیچ لنین - انگلیسی

از مارکس و انگلس - فارسی

آثار ژوزف استالین

روزا لوکزامبورگ

آنتونیو گرامشی

آوتیس سلطانزاده

کتابخانه

صادف هدایت،  

احمد کسروی، 

علی دشتی،  

غلامرضا پرتوی، 

صمد بهرنگی 

آثار نویسندگان دیگر

مقالات

مقالات علمی

مقالات سیاسی و تحلیلی

اطلاعات

دربارهء ما

تماس با ما

پیوندها

ICOR

 

                 
                                             
                      پیوند با طبقه کارگر با برنامه مشخص قابل تحقق است