سازمان مجاهدین و تحرایم‌های‌ آمریکا

شبکه راشاتودی در گزارشی به نقش آفرینی سازمان مجاهدین خلق در بهانه تراشی «دونالد ترامپ» برای خروج از توافق هسته ای ایران پرداخت و از ادامه دشمنی های این سازمان در سایه حمایت های دشمنان قسم خورده ایران خبر داد. توافق هسته ای ایران مخالفان شناخته شده ای دارد؛ اصلی ترین آنها «دونالد ترامپ» است که در مبارزات انتخاباتی خود وعده داد در صورت انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا از این توافق خارج می شود.

یکی دیگر از این مخالفان، گروه سازمان مخالف جمهوری اسلامی ایران موسوم به «سازمان مجاهدین خلق»است، اما این دو چه ارتباطی باهم دارند؟ گزارش رسانه ها حاکی است که ترامپ برای خروج از برجام، اطلاعاتی را که از سوی این سازمان منتشر شده، پایه و اساس تصمیم گیری خود قرار داده است.
خبرگزاری راشاتودی در مطلبی که با عنوان «نقش سازمان مجاهدین در خروج آمریکا از برجام» منتشر کرده آورده است: ترامپ پس از انتخاب به ریاست جمهوری آمریکا بر اساس «اسناد موثق» و قابل اعتماد خود مدعی شد دلایل کافی در راستای متقاعد شدن برای خروج از توافق هسته ای با ایران به دست آورده و با این ادعا، از برجام خارج شد تا آمریکا به عنوان کشوری عهدشکن شناخته شود.
این در حالی است که هیچ اقدام مغایر با توافقنامه از سوی ایران سرنزد و همانطور که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها تایید کرد ایران کمال همکاری را با این سازمان داشت. در نهایت آمریکا مدعی شد که ایران از مزایای توافق هسته ای از جمله تعلیق تحریم‌ها استفاده می‌کند تا به جای بهره رساندن به مردم، درآمدهای خود را صرف امور دفاعی و بازیگری منطقه‌ای کند.
زمانی که گزارشگران واشنگتن پست از کاخ سفید پرسیدند منابعی که ترامپ برای این ادعاها به آنها استناد می‌کنند، چه هستند؟ در پاسخ گزارشی چند صفحه‌ای از فردی به نام «حشمت علوی» در مورد اقدامات ایران دریافت کردند. علوی که به تازگی حساب کاربری اش به دلیل جعلی بودن از توییتر حذف شد، طی سال‌های اخیر مقاله‌های بی شماری در رسانه های انگلیسی زبان مانند فوربس، هیل، العربیه عربستان و غیره منتشر کرده و به عنوان یک فعال سیاسی ایرانی خواهان به اصطلاح «عدالت اجتماعی» در ایران شده بود.
مشکل اصلی اینجا است که اساساً فردی به نام «حشمت علوی» وجود خارجی ندارد. پایگاه خبری اینترسپت در گزارشی فاش کرده است که این حساب کاربری توسط «مجاهدین خلق» ایجاد شده است. منبع این گزارش «حسن حیرانی» از اعضای سابق این سازمان است که تایید می‌کند اعضای مجاهدین که اکنون با حمایت آمریکا در آلبانی به سر می‌برند، گردانندگان حساب کاربری علوی هستند.
بر این اساس شاخه سیاسی مجاهدین خلق «شورای ملی مقاومت» در طول سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بیش از ۶۰ مقاله با این اسم جعلی در «فوربس» که یک رسانه آمریکایی است، منتشر کرده و سران کاخ سفید با استناد به آنها، علیه ایران موضع‌گیری کرده‌اند. این شاخه که مقرش در پاریس است سال هاست به تبلیغات علیه ایران پرداخته و با تکیه بر دشمنی با ایران و لابی‌های گسترده خود توانست از فهرست گروه‌های تروریستی واشنگتن خارج شود.
این در حالی است که چند سال پیشتر از این تاریخ، وزارت خارجه آمریکا هشدار داده بود این سازمان تروریستی توانایی حمله به اهدافی در اروپا، خاورمیانه و حتی آمریکا و کانادا را دارد. پژوهش دیگری که در سال ۱۹۹۴ از سوی کنگره آمریکا انجام شده نشان می‌دهد این سازمان در داخل ایران منفور بوده و به هیچ وجه دموکراتیک نیست. بر این اساس این سازمان از هیچ اقدامی برای مبارزه با حکومت ایران فروگذار نکرده و دست به هر جنایتی می‌زند.
حتی ادعای شاخه سیاسی مجاهدین خلق در پاریس مبنی بر جدا بودن راه آنها از شاخه نظامی این سازمان از سوی پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) رد شده است. نتایج تحقیقات اف بی آی در سال ۲۰۰۴ ثابت می‌کند که شورای ملی مقاومت به هیچ وجه سازمانی جدا نبوده و همواره با شاخه نظامی این سازمان در ارتباط تنگاتنگ بوده و هست. با این حال پس از حمله آمریکا به عراق گروه‌های حامی این سازمان تلاش خود را برای خارج کردن نام آن از فهرست گروه‌های تروریستی آغاز کردند.
بر اساس این گزارش سازمان مجاهدین خلق در عمل نشان داده است که به هر کاری دست می‌زند تا حکومت جمهوری اسلامی را تضعیف کند. بر خلاف آنچه که «مریم رجوی» سرکرده این سازمان می‌گوید رویکرد هسته مرکزی این سازمان به هیچ عنوان دموکراتیک نبوده و تمامی اعضا ملزم به حرف شنوی محض از سرکرده آن هستند در غیر اینصورت به شدیدترین نحو مجازات می‌شوند.
در هر حال، با مشخص شدن اینکه اساساً «حشمت علوی» وجود خارجی نداشته و پشت پرده آن سازمان مجاهدین خلق هستند و با توجه به استفاده دستگاه‌های پروپاگاندای اسرائیلی و آمریکایی می‌توان به رابطه مستقیم بین سازمان مجاهدین خلق با تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران پی برد. بعید است اگر کاخ سفید و رسانه‌های اقماری‌اش از ساختگی بودن هویت علوی بی اطلاع باشند و یا استنادهایشان به مطالب ذکر شده، بی دلیل بوده باشد.
این سازمان سیاسی از زمانی که برای جلب حمایت صدام، اقدام به همکاری نظامی با رهبر سابق عراق و حتی تدارک حمله نظامی به ایران کرد، ماهیت واقعی خود را به نمایش گذاشت. این رویکرد ضدایرانی سازمان مجاهدین خلق که در طول دو دهه اخیر منشاء بسیاری از دشمنی های غرب با ایران بوده، در موضوع برجام نیز بیشترین آثار مخرب را برجا گذاشته و با خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های شدیدتر، توافق هسته ای را در معرض خطر فروپاشی قرار داده است. با این حال از آنجا که سازمان مجاهدین خلق هنوز به هدف اصلی خود که ضربه زدن به نظام ایران است، دست نیافته اند، باید منتظر ادامه تلاش آنها برای تضعیف بیشتر این کشور و خوش خدمتی‌های بیشتر به اربابان آمریکای و اسرائیلی شان ماند.
نکته دیگر بازگشت مجدد حساب توییتری علوی به این شبکه اجتماعی است. این حساب توییتری بیش از ۳۰ هزار دنبال کننده دارد که در میان آن‌ها روزنامه نگاران و کارمندان اندیشکده‌های محافظه کار غربی هم دیده می‌شوند. به نظر می‌رسد گردانندگان پشت پرده سازمان هائی مانند مجاهدین در عزم خود برای دشمنی با ایران همچنان مصمم هستند. این حساب کاربری که به طور مرتب مقالات و هشتگ‌هایی را در ستایش از مریم رجوی، یکی از رهبران سازمان مجاهدین خلق، و تصاویری از گردهمایی‌ها و برنامه‌های مرتبط با سازمان مجاهدین خلق منتشر می‌کند، بار دیگر به صحنه بازگشته تا خوراک تبلیغاتی ترامپ و اطرافیانش را برای توجیه تصمیمات نابخردانه شان در قبال ایران فراهم کند.

راشا تودی

سایت مجله هفته

معرفی کتاب

نرگس دختر کارگر -  داستان کارگری

narges


شیوه تولید أسیائی و ساختار اقتصادی جامعه ایران

schiweh


 انسان در سیستم تفکر اسلامی

ensan


 سیمای دیگری از استالین

stalin


تحریف تروتسکیستی رویدادهای تاریخی

trotzki


 گرگ‌ها و انسان‌ها

gorg


 تغییرات اجتماعی و نظام خانواده تا انقراض ساسانیان

tagh


 Lenin über Trotzki


 

حقوق زن در ایران

نمایش تعداد مطالب
98905

ویدئوها

صحبت‌های افشاگرانه زهرا نویدپور، دختری که توسط نماینده ملکان در مجلس اسلامی، سلمان خدادادی، مورد تجاوز قرار گرفته و بعد او را کشته و جسدش را در خانه مادری‌اش انداخته است. این جنایت کار باید در دادگاه زحمتکشان و ستم دیدگان ایران محاکمه و مجازات شود.

بجز انقلاب ضد سرمایه‌داری راهی نیست

  ‫وقتی مروجین مذهبی به سرزمین ما آمدند،‬ در دست‌شان کتاب مقدس داشتند و ما در دست زمین‌هایمان را داشتیم.
‫پنجاه سال بعد، ما در دست کتاب‌های مقدس داشتیم و آنها در دست زمین‌های ما را داشتند.‬
‫                                 "جومو کیانتا"‬


مذهب مردم را متقاعد كرده كه : مردی نامرئی در آسمانها زندگی می كند كه تمام رفتارهای تو را زیر نظر دارد، لحظه به لحظه آن را.
و این مرد نامرئی لیستی دارد از تمام كارهایی كه تو نباید آنها را انجام دهی، و اگر یكی از این كارها را انجام دهی، او تو را به جایی می فرستد كه پر از آتش و دود و سوختن و شكنجه شدن و ناراحتی است و باید تا ابد در آنجا زندگی كنی، رنج بكشی، بسوزی و فریاد و ناله كنی
ولی او تو را دوست دارد… !
                              " جورج كارلین"


کسانی که در مقابل ظلم متحد نمی‌شوند،

در زندان‌های ظالم یکدیگر را ملاقات خواهند کرد

برتولت برشت


 

وصیت نامه وحشی بافقی

روز مرگم هر که شیون کند از دور و برم دور کنید
همه را مست و خراب از می انگور کنید

مزد غسال مرا سیر شرابش بدهید
مست مست از همه جا حال خرابش بدهید

بر مزارم مگذارید بیاید واعظ
پیر میخانه بخواند غزلی از حافظ

جای تلقین به بالای سرم دف بزنید
شاهدی رقص کند جمله شما کف بزنید

روز مرگم وسط سینه من چاک زنید
اندرون دل من یک قلمه تاک زنید

روی قبرم بنویسید وفادار برفت
آن جگر سوختهء خسته از این دار برفت


بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. کشوری که نام قبرستان‌هایش بهشت است، معلوم است مردمش در چه جهنمی زندگی میکنند

صادق هدایت


آنچه موجب خیزش توده‌ها برای انقلاب میشود، فقر نیست، بلکه پی پردن به علت فقر است

کارل مارکس


 

روی سخن‌ام با شماست ای حکومت‌گران، روشنفکران، روزنامه نگاران، نویسندگان و ای مردم ایران، این ملایان فریبکار و حجت الاسلام های مفتخوار میگویند در غیبت امام زمان حکومت حق ماست و هر کس غیر ما حکومت کند غاصب است. اگر از این زالوها جلو نگیرید و با آن‌ها مماشات کنید بزرگترین فاجعه در تاریخ ایران رخ خواهد داد. به هوش باشید، چشم و گوش خود را باز کنید!

                                      احمد کسروی


 

 
               

 

صفحه اصلی سوسیالیسم


 

مارکسیسم

ولادیمیر ایلیچ لنین - فارسی

ولادیمیر ایلیچ لنین - انگلیسی

از مارکس و انگلس - فارسی

آثار ژوزف استالین

روزا لوکزامبورگ

آنتونیو گرامشی

آوتیس سلطانزاده

کتابخانه

صادف هدایت،  

احمد کسروی، 

علی دشتی،  

غلامرضا پرتوی، 

صمد بهرنگی 

آثار نویسندگان دیگر

مقالات

مقالات علمی

مقالات سیاسی و تحلیلی

اطلاعات

دربارهء ما

تماس با ما

پیوندها

ICOR

 

                 
                                             
                      پیوند با طبقه کارگر با برنامه مشخص قابل تحقق است