.....

وقوع آتش‌سوزی‌ها گسترده در بیش از ۳۷ منطقه از جنگل‌ها و علفزارهای رشت

شهرام مومنی، رییس سازمان آتش‌نشانی رشت، گفت که به دنبال وزش باد گرم در استان گیلان دست‌کم ۳۷ مورد آتش‌سوزی در علفزارها و جنگل‌های شهر رشت رخ داده است که ۳۳ مورد از این آتش‌سوزی‌ها مهار شد. 

مومنی گفت که شدت آتش‌سوزی جنگل در لاکان، جماران و مسکن مهر شهر رشت مهار آتش‌سوزی را دشوار کرده است و تعدادی از آتش‌سوزی‌ها به وزش باد گرم بسیار شدید است که تاکنون عملیات‌های نفس‌گیر و کم‌سابقه را برای تیم‌های اطفا رقم زد.

رییس سازمان آتش‌نشانی رشت همچنین از فراخوان بیش از ۷۰ آتش‌نشان غیر شیفت به دلیل وزش شدید باد گرم و اعلام آتش‌سوزی‌های بسیار گسترده خبر داد. او گفت که از صبح جمعه تا نخستین ساعات بامداد شنبه بیش از ۳۷ آتش‌سوزی در علفزارها و جنگل‌ها رشت رخ داده است که تعدادی از این آتش‌سوزی‌ها در نزدیکی منازل مسکونی بوده است.

به گفته منابع محلی جنگل‌ها و علفزارها در جاده لاکان، باغ رئوفی، جاده سراون، جاده جیرده آقا سیدشریف، آج بیشه،جاده گفته‌رود، فخب، جاده چوکام، جاده انزلی روبروی کارخانه پوشش، جاده فومن احمد سرگوراب، جاده شهر صنعتی روستای فشتام، محوطه دانشگاه گیلان در جاده تهران و همچنین بزرگراه رشت-قزوین محدوده امام‌زاده هاشم از جمله مناطقی هستند که دچار حریق شدند.

انقلاب قهرآمیز علیه رژیم سرمایه‌داری ایران و در پی آن، دیکتاتوری پرولتاریا و ساختمان سوسیالیسم، در راه است. آماده شویم!