خط سیاسی “انقلاب دمکراتیک و یا انقلاب دمکراتیک نوین“ در ایران، تسلیم پرولتاریا در مقابل بورژوازی لیبرال است. 
ایران یک کشور سرمایه‌داری است. نظام آن بر مبنای تولید صنعتی بنا گردیده و ثروت
در سایت حزب کمونیست ایران به تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۹نوشته‌یی از عباس منصوران با عنوان "ب‍رگی از تاریخ حزب کمونیست روسیه" درج گردیده است. به علت تحریفات تروتسکیستی رویدادهای تاریخی اتحاد شوروی در این مقاله، لازم می‌آید تا واقعیت رویدادهای اتحاد شوروی آشکار بیان گردد. نوشته زیر

نگرانی آمریکا از رای دادگاه لاهه برای بررسی جنایات جنگی در اراضی فلسطینی

وزارت خارجه آمریکا بامداد شنبه در مورد رأی دادگاه لاهه در خصوص صلاحیت رسیدگی قضایی به جنایات جنگی در اراضی اشغالی فلسطینی اظهار نگرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، “ند پرایس” سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: ما نگرانی های جدی در مورد تلاش های دادگاه کیفری بین‌المللی (لاهه) برای اعمال صلاحیت بر پرسنل اسرائیلی داریم.

پرایس افزود: مواضع ما همیشه آن بوده است که صلاحیت دادگاه باید مختص کشورهایی باشد که به آن رضایت می دهند یا توسط شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده می شوند.

اظهار نگرانی آمریکا در مورد بررسی جنایات جنگی  در سرزمین های اشغالی فلسطینی در حالی مطرح می شود که قضات دادگاه کیفری بین‌المللی (لاهه) جمعه شب به صلاحیت خود برای رسیدگی به پرونده اراضی اشغالی فلسطینی رأی داد. این حکم زمینه را برای تحقیقات دادستانی در مورد جنایات جنگی در این مناطق هموار خواهد کرد.

نظر قضات دیوان کیفری بین‌المللی زمینه را برای شکایات گروه های فلسطینی در مورد جنایات جنگی اسرائیل در کرانه باختری، نوار غزه و اورشلیم  فراهم می کند.

منابع خبری به نقل از دادگاه کیفری بین‌المللی گزارش دادند که این دادگاه رأیی صادر کرده که به موجب آن، صلاحیت رسیدگی قضایی به وضعیت اراضی اشغالی فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ به این دادگاه واگذار می‌شود.

وزارت امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با استقبال از این تصمیم در بیانیه‌ای اعلام کرده است که رأی دادگاه لاهه در خصوص صلاحیت رسیدگی قضایی به اراضی اشغالی فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ یک روز تاریخی برای اصل حسابگری و مجازات [اسرائیل] است.

بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت، مرزهای ۱۹۶۷، به عنوان مرز فلسطین به شمار می‌رود و شهرک سازی یا فعالیت اسرائیل در این زمین‌ها نامشروع و غیرقانونی است.

06/02/2021

مصاحبه در مورد عرفان مولوی

مصاحبه در مورد محیط زیست

مصاحبه در مورد فاشیسم