خط سیاسی “انقلاب دمکراتیک و یا انقلاب دمکراتیک نوین“ در ایران، تسلیم پرولتاریا در مقابل بورژوازی لیبرال است. 
ایران یک کشور سرمایه‌داری است. نظام آن بر مبنای تولید صنعتی بنا گردیده و ثروت
پاسخ به حسن مرتضوی در بحث استالین زدایی. جناب خلیق از آن شاعری که سرود: «سلام ای سازمان فردا»! خجالت نمی کشی؟ از صورت سیلی خورده‌ی همان شاعر در هشتی کمیته مشترک خجالت نمی کشی؟ جناب مرتضوی می خواهید سرود یاد مستان دهید؟ 
در سایت حزب کمونیست ایران به تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۹نوشته‌یی از عباس منصوران با عنوان "ب‍رگی از تاریخ حزب کمونیست روسیه" درج گردیده است. به علت تحریفات تروتسکیستی رویدادهای تاریخی اتحاد شوروی در این مقاله، لازم می‌آید تا واقعیت رویدادهای اتحاد شوروی آشکار بیان گردد. نوشته زیر

تحریم نفت روسیه، اتحادیه ی اروپا را دچار اختلاف نظر کرد

وزیر خارجه آلمان: آلمان مقدار زیادی نفت از روسیه وارد می کند، اما کشورهای عضو دیگری نیز وجود دارند که نمی توانند واردات نفت را از امروز به فردا متوقف کنند. اگر می توانستیم این کار را به طور خودکار انجام می دادیم

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد اینکه تحریم‌ها علیه بخش انرژی روسیه دچار اختلاف نظر شدند.آلمانی ها گفتند اتحادیه ی اروپا بیش از آن به نفت روسیه وابسته است که بتواند آن را تحریم کند.

اتحادیه اروپا و متحدانش قبلاً مجموعه ای از اقدامات را علیه روسیه اعمال کرده اند، از جمله مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی این کشور.

به گزارش رویترز، محاصره و بمباران بندر ماریوپل توسط روسیه، که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آن را “جنایت جنگی بزرگ” خوانده است، فشار تحریم نفتی روسیه را افزایش داده است. 

بنابر این گزارش تحریم نفت روسیه، آن طور که ایالات متحده و بریتانیا انجام داده اند، اتحادیه ی اروپا را که چهل درصد از گاز خود را به روسیه متکی است، دچار تفرقه می کند. روز دوشنبه برخی از کشورها تاکید می کردند که اتحادیه اروپا دیگر نمی تواند از چنین اقدامی اجتناب کند.

سایمون کاونی، وزیر امور خارجه ایرلند، پیش از نشست گفت: «با نگاهی به میزان ویرانی در اوکراین در حال حاضر، بسیار سخت است که بخواهیم از ورود به بخش انرژی، به ویژه نفت و زغال سنگ خودداری کنیم.» این اظهارات بازتاب نظر کشورهای حوزه ی بالتیک است.

آلمان و هلند تاکید کردند اتحادیه اروپا به نفت و گاز روسیه وابسته است و نمی تواند از فردا آن را قطع کند.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان به خبرنگاران گفت: «مسئله تحریم نفتی این نیست که ما آن را بخواهیم یا نخواهیم، بلکه مسئله این است که چقدر به نفت وابسته هستیم».

او گفت: “آلمان مقدار زیادی نفت از روسیه وارد می کند، اما کشورهای عضو دیگری نیز وجود دارند که نمی توانند واردات نفت را از امروز به فردا متوقف کنند. اگر می توانستیم این کار را به طور خودکار انجام می دادیم. او گفت باید روی کاهش اتکای خود به مسکو برای نیازهای انرژی خود کار کنیم.

به گزارش رویترز، دیپلمات ها هشدار دادند که انرژی یکی از پیچیده ترین بخش هایی است که تحریم می شود زیرا هر کشور اتحادیه اروپا خطوط قرمز خاص خود را دارد. یک دیپلمات گفت: «تحریم ها تصاعدی هستند. هر چه جلوتر بروید، پذیرش آنها دشوارتر می شود.”

۱/۳

پرچم های اتحادیه اروپا در خارج از مقر کمیسیون اروپا در بروکسل، بلژیک، ۱۰ آوریل ۲۰۱۹ به اهتزاز در می آید. رویترز/ایو هرمان

تقسیمات اروپایی

دیپلمات‌ها گفته‌اند که حمله شیمیایی روسیه در اوکراین یا بمباران شدید پایتخت، کیف، می‌تواند محرکی برای تحریم انرژی باشد.

آنها گفتند در حالی که برخی از کشورها خواهان تحریم نفت هستند، آلمان و ایتالیا که به گاز روسیه وابسته هستند، به دلیل قیمت بالای انرژی در حال عقب نشینی هستند. تحریم زغال سنگ برای برخی از جمله آلمان، لهستان و دانمارک خط قرمز است، در حالی که برای برخی دیگر مانند هلند، نفت غیرقابل گفتگو است.

مسکو هشدار داده که چنین تحریم‌هایی می‌تواند باعث شود خط لوله گاز به اروپا را ببندد. این هشدار یک عامل بازدارنده بالقوه است.

انتظار نمی رفت در نشست وزرای خارجه، هیچ تصمیمی در مورد تحریم های انرژی صورت بگیرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه برای گفت‌وگو با ۳۰ عضو ناتو، اتحادیه اروپا و گروه هفت (G7) از جمله ژاپن وارد بروکسل می شود تا برای سخت‌تر کردن واکنش غرب به مسکو رایزنی کند

 سایت آینه‌ روز

 مارس 22, 2022

مصاحبه در مورد عرفان مولوی

مصاحبه در مورد محیط زیست

مصاحبه در مورد فاشیسم